Sprzątanie Świata 2022 - finał

W dniu 16.09.2022 roku przy stawie na bulwarach Poli Negri miejsce miało uroczyste zakończenie 29 edycji akcji Sprzątanie Świata pod hasłem "WSZYSTKIE ŚMIECI SĄ NASZE", zorganizowanej przez Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych w Lipnie Sp. z o.o. oraz Urząd Miejski w Lipnie. Jak co roku akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród szkół i przedszkoli naszego miasta.
Podczas finału rozstrzygnięto konkurs na "Największą ilość selektywnie zebranych odpadów". Zwycięzcy otrzymali nagrody finansowe, podziękowania oraz dyplomy.
W grupie wiekowej przedszkoli zwyciężył Zespół Przedszkoli Miejskich nr 1 im. Czesława Janczarskiego w Lipnie, który zebrał 122 kg odpadów. Drugie miejsce zajęło Przedszkole Niepubliczne „Przedszkole w Parku”, które zebrało 116 kg odpadów, trzecie zaś miejsce należało do Przedszkola Miejskiego nr 3 im. Doroty Gellner w Lipnie, które zebrało 108 kg odpadów. Podziękowanie za udział w 29 edycji akcji Sprzątania Świata powędrowały do Przedszkola niepublicznego „Promyczek” – zebrali 98 kg odpadów. Po raz pierwszy w zorganizowanej akcji udział brało Przedszkole Katolickie „Oaza” które otrzymało wyróżnienie za zebranie 24 kg odpadów.
W kategorii wiekowej szkół podstawowych ze 140 kilogramami odpadów zwyciężyła Szkoła Podstawowa nr 5 im. Jana Pawła II w Lipnie, drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 3 im. Mikołaja Kopernika w Lipnie, która zebrała 102 kg odpadów. Na, miejscu trzecim uplasował się Zespół Szkół Specjalnych w Lipnie, który zebrał 84 kg odpadów. Podziękowanie za udział w 29 edycji akcji Sprzątania Świata powędrowało do Szkoły Podstawowej nr 2 im. Władysława Broniewskiego w Lipnie – zebrali 20 kg odpadów.
Zwycięstwo w kategorii wiekowej szkół ponadpodstawowych przypadło Warsztatowi Terapii Zajęciowej z wagą 520 kg odpadów. Na drugim miejscu znalazło się Liceum Ogólnokształcące im. Romualda Traugutta w Lipnie z wagą 146 kg odpadów a trzecie miejsce przypadło w udziale Zespołowi Szkół Technicznych im. Ziemi Dobrzyńskiej w Lipnie – zebrali 82 kg odpadów. Organizatorzy zagwarantowali także ciepły poczęstunek przygotowany przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej oraz dobrą zabawę zorganizowaną przez reprezentantów Urzędu Miejskiego w Lipnie oraz Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych w Lipnie.
Podziękowania należą się także firmie Virgo Edward Krzemieniecki oraz mediom, które jak co roku wsparły akcję Sprzątania Świata: Tygodnikowi Lipnowskiemu, Gazecie Pomorskiej, Teraz Lipno, CLI Lipno, Radio Hit oraz Spółdzielni Mieszkaniowej.
Dziękujemy za udział i zapraszamy wszystkich ponownie za rok!